Seneca’ya göre “Bilge, tanrılara komşudur. Yakın durur. Ölümlülüğü hariç tanrıya benzer.” Çünkü o tüm erdemlerin vücut bulmuş halidir. Sabrıyla, şefkatiyle, gücüyle her daim ayaktadır. Nasıl bazı şeyler ateşle küle dönüştürülemez, aksine alevle sarıldığında bile sertliğini ve şeklini korursa; nasıl bazı sivri kayalar dibe doğru uzanarak denizin gücünü kırar ve sayısız çağ boyunca kamçılanmasına rağmen bu şiddetli öfkenin herhangi bir işaretini göstermezse, bilgenin ruhu da aynı şekilde sağlamdır ve haksızlıklara, darbelere karşı tümüyle güvende olacak kadar gücünü toplamış haldedir. Bilge kendi ruhunun değerini bilendir Seneca’ya göre. Bu nedenle haksızlık karşısında etkilenmez çünkü haksızlık yapanların ona etki edemeyecek kadar aşağıda olduğunu bilir. Burada kibir değil, aksine şefkat vardır. Haksızlık yapan kişi kötüdür, bilmeyendir, eksiktir, kendine acı verendir ve bilge tüm bunlar karşısında şefkatli, güçlü ve yol gösterendir.

Sen de ateşli tut yüreğini Gözlerinle hep sevgiyi çiz hayata “Canını sıkarsa birgün yaşamak” Sevgidir umudun kıblesi, unutma.

Murat Akıncı

Ama ben bir reklamcı değilim ki diye bir düşünceye kapılmadan önce bir kendinizi dinleyin. Girişiminiz ya da işletmeniz için kaliteli içerik üretmek ve potansiyel müşteri kitlenizle doğru iletişimi kurmak istiyorsunuz, değil mi? Belki de bir e-ticaret web siteniz var ve kaliteli blog içeriğinizle işletmenizin dijital olgunluğunu artırmak, daha geniş kitlelere görünür olmak istiyorsunuz.

Reklamcılık açısından yukarıdaki alıntıda da vurgulandığı gibi insanların ilgisini çekecek bir içerik üretmek dönüştürme hedeflerinize doğru atacağınız önemli bir adımdır. blog_06

Eğer henüz fazla okuyucunuz yoksa bu soruları cevaplamayı zamana yayıp dikkatlice yapabilirsiniz.

1-profil.jpg
Selin Sünbül

niçin

Yorumlar (3)

 1. comment-icon.jpg

  Zeynep Günizi Özkara    06 Şubat 2023 Pazartesi

  Mimarı alanda tek hedef olmanın bence yolu daima kendini yenilemek ve yeni beceriler kazanmaktır.

 2. comment-icon.jpg

  Serkan Tosun    06 Şubat 2023 Pazartesi

  Birçok gelişme ile mimari alan tek hedef yerine yazılım ile birlikte düşünülmelidir.

 3. comment-icon.jpg

  Gülsüm Yeşilkaya    09 Şubat 2023 Perşembe

  Herşey boş ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

Yorum Bırakın

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image